بنام خـــداوند جان و خرد   امروز : 1396/8/01      ساعت :00:13:05

با ســــــــــلام وتشکر از بازدید شما
لطفا جهت مشاهده بهتر سایت از مرورگرهای گوگل کرم و فایرفاکس ابدیت شده استفاده نمائید

 آموزش تصویری کات مستر Cut Master 2D

آموزش نرم افزار Cut Master به صورت کامل و تصویری

مقدمه

برش قطعه روی ورق فلز، چوب و ام دی اف و همچنین جام شیشه ای در بسیاری از صنايع اصلی و جانبی ساختمان، تأسیسات، میز و مبل و صندلی، شیشه و موراد مشابه آن همیشه مورد نیاز است. لیکن دغدغه ی اصلی صاحبان كار همواره اين است كه به هنگام برش قطعات روی ورق های خام، كمترين میزان پرتی را داشته باشند و هزينه ی جانبی كار را كاهش دهند.

اگر تعداد قطعات كم باشد يا اندازه های طول و عرض قطعات مورد درخواست عدد های رند باشند، به صورت چشمی و بدون محاسبه ی پیچیده می‌توان قطعات را طوری جاسازی كرد كه میزان پرت حداقل شود. ولی اگر اندازه ی قطعات متنوع باشد و تعداد آن ها بالا باشد در آن صورت برشکار نمی تواند بهینه سازی را بدون محاسبه انجام دهد.

البته من با چند نفر كه صحبت كردم مدعی بودند كه كمترين پرت را دارند و روی اين گفته ی خود پافشاری كردند. دلیلش اين بود كه نمی دانستند كه ادعای شان غیر ممکن است. در درس تحقیق در عملیات مبحث برنامه ريزی خطی كه در دوره ی لیسانس رشته ی رياضی و صنايع و مديريت هست به طور مقدماتی به اين موارد پرداخته شده است. خود من در زمان دانشجويی برای برش طولی (يک بعدی) مدل سازی برنامه ريزی خطی را انجام دادم كه در آينده آن را منتشر خواهم كرد. اين كار برای برش دو بعدی پیچیدگی هايی دارد كه در مطالعه اين نرم افزار آن را خواهیم ديد.

به طور مثال اگر قطعات شیشه مربوط به تمامی پنجره های يک پروژه ی ساختمانی را در نظر بگیريم صرف قرار دادن قطعات يک اندازه روی يک جام شیشه برای بهینه سازی برش كافی نیست. و همان طور كه در مثال واقعی اين مقاله هم نشان خواهم داد، می بینید كه مثلا قطعات برش خورده روی يک جام شیشه به طبقات مختلف ساختمان تعلق دارند. در حالی كه به طور معمول يک برش كار به ترتیب اندازه ی قطعات را از يک طبقه آغاز می كند و حداكثر می تواند تا يکی دو طبقه ی ديگر را هم زمان كنار هم قرار دهد.

در مثال واقعی كه داده ها و خروجی آن را برای دانلود و مشاهده در اين مقاله گذاشته ام تعداد 212 قطعه شیشه مربوط به يک مجتمع ساختمانی با تعداد و اندازه های متنوع قرار دارند. نرم افزار مورد استفاده كات مستر دو بعدی (Cut Master 2D) است كه برای اجرای مدل واقعی يک نسخه از آن را برای يکی از دوستانم كه كار پروژه ی در و پنجره ی دو جداره برای ساختمان انجام می دهد، خريداری كرديم.

خروجی كه شما خواهید ديد بهینه سازی سطح نخست است. در اين نمونه ی واقعی راندمان 58 % به دست آمد و نقشه ی برش به گونه ای طراحی شد كه برای برش دستی به آسانی قابل استفاده باشد. توجه داشته باشید نقشه ی برش دستی به گونه ای ترسیم می شود كه در يک حركت بتواند چند قطعه را برش دهد و اندازه ها طوری هستند كه با كمترين رفت و آمد دستگاه برش بتوان كار را انجام داد. در بهینه سازی پیشرفته تر راندمان بالاتر است و نقشه ها ممکن است پیچیده تر شوند. لیکن چون برش توسط ماشین انجام می شود نگرانی از بابت پیچیدگینقشه وجود ندارد.

در ضمن اين نرم افزار فقط شکل برش مستطیلی را پشتیبانی می كند و برای بهینه سازی برش های منحنی يا شکل های هندسی غیر مستطیلی كاربرد ندارد. (توجه داشته باشید مربع هم نوعی مستطیل است)

لازم به ذكر است كه دستگاه های برش پیشرفته مانند زيمنس و ... نرم افزار بهینه سازی را همراه خودشان دارند و البته قیمت آن بسیار گران تر از نرم افزار مورد بحث در اين مقاله است.

فهرست امکانات


با عرض پوزش ، این بخش سایت محدود به کاربران عضومی باشد .       

تاریخ ارسال :  1395/3/22     نویسنده :   پیمان محمدرضایی
تعداد بار مشاهده :  1633


قیمت :2,700,000 ریال
PH مترقلمی مدل 6011 + الكترود جامدات مدل PS-45
قیمت :6,900,000 ریال
اسيد سنج قابل حمل (ph سنج پرتابل) ،مدل pp-203
قیمت :9,200,000
8,100,000 ریال
قيمت دستگاه تصفیه آب نایس واتر ( nice water ) ، مدلNI-2
قیمت :1,200,000
950,000 ریال
پاور بانک 10000 میلی آمپر سیلور کرست
قیمت :2,100,000 ریال
دستگاه ph سنج قلمی مدل EZDO 6011 A
قیمت :1,500,000
1,200,000 ریال
تی دی اس متر (TDS-meter) مدل HM-Digital

 

کاربران جدید

mohammadpo
m.ghezel
ehsankord
power
babak4s
pouyaaaa
vahidrefae
hdgdh
Rezavi

کاربران آنلاین

mohammadpo
mohamadhsh
m.ghezel
ehsankord
power
babak4s
pouyaaaa
Rezavi
dana54

آمار بازدید ها

وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 155
» بازدید دیروز: 12768
» افراد آنلاین این بخش: 44
» ورودی امروزازموتورهای جستجو: 62
» ورودی دیروزازموتورهای جستجو: 3910
» بازدید کل: 4489333

مجوز تجارت الکترونیک

مجوز وزارت فرهنگ

logo-samandehi

راهای ارتباط باما

  • ایمیل: info@irsanat.com
  • : irsanat.com@gmail.com
  • کانال سایت: @irsanat
  • نلگرام پشتیبان: @digisanat
  • کانال فروشگاه: @irdigikala
  • تمــاس با ما