بنام خـــداوند جان و خرد    تاریخ :1396/10/26     ساعت:   20:42:05

لطفا جهت مشاهده بهتر سایت از مرورگرهای گوگل کرم و فایرفاکس ابدیت شده استفاده نمائید

 
رمز موفقیت در امتحانات

یک برنامه غذایی مناسب برای دانش‌آموزان و دانشجویان در فصل امتحانات‎

 

جو دوسر، حجم بالایی از ویتامین‌های گروه B، فیبر، پتاسیم، روی و ویتامین E را در خود جای داده است. از این‌رو، مصرف آن می‌تواند به افزایش تمرکز و کارایی مغز کمک کند.

 

فصل امتحانات شروع شده و بسیاری از دانش‌آموزان یا دانشجویان به دنبال راه‌هایی ساده برای افزایش تمرکز خود در زمان درس خواندن هستند. یکی از ساده‌ترین پیشنهادها در این زمینه، تنظیم یک برنامه غذایی مناسب در روزهای امتحان یا هفته‌های منتهی به امتحانات است. از این رو، در ادامه به معرفی چند نکته ساده و کاربردی برای چیدن یک برنامه غذایی مناسب برای دانش‌آموزان و دانشجویان می‌پردازیم.

 

 ۱۰ راه تقویت حافظه در فصل امتحانات

 

۱. شیر و ماست مناسب برای صبحانه و میان‌وعده 

انواع لبنیات کم‌چرب، مخصوصا شیر کم‌چرب یا ماست یونانی، حجم بالایی از پروتئین و ویتامین‌های گروه B را در خود جای داده‌اند. از این‌ رو، مصرف آن‌ها در وعده صبحانه یا میان‌وعده‌ها می‌تواند به افزایش تمرکز شما کمک کند. اگر بتوانید که لبنیات غنی‌شده با ویتامین D پیدا کنید، به بهبود عملکرد مغزی و حافظه‌تان در طول زمان درس خواندن هم کمک زیادی خواهید کرد. بهتر است که شیر را برای وعده صبحانه به‌صورت گرم و همراه با یک خوراکی شیرین مانند خرما یا توت مصرف کنید.

تاریخ ارسال :  1396/10/13     نویسنده :   محمدرضایی
تعداد بار مشاهده :  79
پیش و پس از وقوع زلزله, راهکارهایی قبل از وقوع زلزله

تا جایی که ممکن است قبل از زلزله اشیا را ثابت کنید که پرتاب نشوند

زلزله ۵/۲ ریشتری ملارد، وحشت از زلزله را چند روزی است به جان همه ایرانیان بویژه پایتخت نشینان انداخته است. اما به وحشت افتادن کاری برای ما نمی کند، باید بدانیم قبل و بعد از زلزله احتمالی که گریزی از آن نیست و قابل پیش بینی هم نیست، چگونه رفتار کنیم که کمتر آسیب ببینیم.

هفته اول بعد از زلزله را در سرپل ذهاب، واقعیاتی تلخ از وضعیت قبل و بعد از زلزله را منتشر کرده و به ما می گوید چگونه درصورت وقوع زلزله به نجات خود کمک کنیم.

بر اساس مشاهداتی که درخانه‌ها و صحبت هایی که با مردم داشتم، تجربیاتی حاصل شد که برای خودم می‌خواهم اجرا کنم. به یک بار مطالعه می ارزد. برا دوستان خود هم بفرستید تا بتوانید موجب نجات جان حتی یک نفر در زلزله های بعدی باشیم، کار بزرگی کرده ایم..

باور بفرمایید ساختمان محکم داشتن هرچند مهم است، اما همه ماجرا نیست. یک سری نکات ریز را رعایت کنیم اندکی به استانداردهای جهانی نزدیک تر می شویم.

قصدم اصلا ترساندن شما نیست. تا نپذیریم کشور ما کلا روی ویبره است و سرزمین پرخطری داریم نمی توانیم با این خطر برخورد منطقی کنیم.

الف) آمادگی پیش از زلزله (در خانه و محل کار و...)

یک فکری برا شیشه ها بکنید.

تاریخ ارسال :  1396/10/07     نویسنده :   پیمان محمدرضایی
تعداد بار مشاهده :  84


طرز شستن ماشین,نحوه شستن ماشین

اگر شستشوي خودرو به موقع و درست انجام نگيرد باعث خرابی رنگ خودرو می شود

داشتن يك خودرو تميز يعني داشتن يك خودرو نو اما اين تنها دليل تميز نگه داشتن خودرو شما نيست، دلايل فني ديگري نيز براي تميز نگه داشتن خودرو وجود دارد. گرد و غبار، شن، نمك پاشي هاي زمستان، گل و لاي همه اين ها حاوي ذرات ريزي هستند كه به خودرو شما مي چسبند و به رنگ خودرو آسيب می رسانند.

اگر شستشوی خودرو به موقع و درست انجام نگيرد اين ذرات آرام آرام روي رنگ ايجاد ضايعات ريز مي نمايند و رنگ را خراب مي كنند، حتی بعضی از مواد مانند فضولات پرندگان يا گرده درختان نيز می توانند به راحتي به پوشش رنگ نفوذ كرده و حفاظ رنگ را از بين ببرند، اگر شما هر روز از حوله يا دستمال براي تميز كردن خودرو استفاده نماييد ذرات ريز و غبار روی سطح رنگ كشيده شده و ايجاد خراش های ريز می نماييد سپس رنگ كدر و آسيب پذير می گردد.

آموزش صحیح شستشوی خودرو فقط با 4 سطل آب

تاریخ ارسال :  1396/8/17     نویسنده :   پیمان محمدرضایی
تعداد بار مشاهده :  273


اصول کار کارمندان,مهارت های کار کردن کارمندان

لباس شما باید مناسب محیطی که در آن کار می کنید باشد

آداب معاشرت در محل کار شامل موارد بسیاری از جمله، نحوه صحبت کردن، نحوه پوشش، نظافت و ... می شود. د راین مقاله قصد داریم شما را با این آداب معاشرت آشنا کنیم.

اصول آداب معاشرت کارمندان در محل کار

برای اغب ما زمانی که در محیط کار طی می کنیم بیشتر از زمانی است که در خانه و کنار خانواده سپری می کنیم به بیان دیگر شاید بیشترین ساعات یک روز در محیط کار صرف می شود تا در خانه. بنابراین آنچه که باید در این محیط رعایت کنیم از اهمیت بسزایی برخوردار است. این درحالی است که بسیاری از کارمندان اهمیت و جایگاه محیط کار را درک نمی کنند و فکر می کنند مکانی موقتی است که هر چه سریعتر باید ان را ترک کنند و به همین دلیل بسیاری از نکات بهداشتی و اخلاقی را رعایت نمی کنند.

آنچه مسلم است هر محیط کار شرایط خاصی برای استخدام افراد جدید دارد. اما ویژگی مشترک تمام آنها نحوه‌ برخورد کارکنان است کارفرمایان برای استخدام کارکنان جدید، علاوه بر مهارت‌ها و توانایی‌های افراد، تعهدات کاری و شخصیت آنها را نیز مد نظر قرار می‌دهند. بنابراین اگر در حال مذاکره برای شروع یک کار جدید هستید، سعی کنید با ایجاد یک احساس خوب در کارفرمایتان، او را تحت تأثیر قرار داده و کم‌کم این احساس خوب را افزایش دهید تا در نهایت در محل کار از شما به عنوان یکی از کارکنان خوش‌نام یاد شود.

یکی از نکاتی که باید در محیط کار رعایت شود آداب معاشرت است ،چرا که این آداب بازتاب چشم انداز کلی رفتار شما در نگاه دیگران است و هر جایی هم آداب مخصوص به خود را دارد. محل کار هم یکی از مکان هایی است که رعایت آداب معاشرت و احترام به شرایط آن اهمیت زیادی دارد.

• خوش بو باشید ولی بارعایت برخی ضوابط

استفاده از عطر در محیط کار خوب است اما نه عطرهایی که بوی تند دارد که غالبا نیز مورد استفاده مردان قرار می گیرد. زیرا بوی تند عطر، باعث آزار دیگران می شود و مشام همکارانتان را اذیت می کند. از انجا که محیط کا ر محیط بسته ای است بوی عطر ملایم نیز به خوبی در هوا پخش می شود لذا دیگر نیازی یه استفاده از عطرهای تند نیست.

• بلند حرف نزنید

در فضای بسته محیط کار بلند حرف نزنید. اصلا حرف زدن با صدای بلند در چنین محیطی صورت خوشی ندارد و باعث نگاه سرزنش آمیز دیگران می شود. به عنوان نمونه اگر می خواهید در مورد موضوعی با یکی از همکارانتان که در فاصله نسبتا دوری از شما قرار دارد، صحبت کنید، یا از تلفن استفاده کنید یا نزد او بروید یا از امکاناتی چون مسنجر استفاده کنید.

تاریخ ارسال :  1396/8/17     نویسنده :   پیمان محمدرضایی
تعداد بار مشاهده :  217
نحوه بالا بردن سرعت مطالعه,چگونگی بالا بردن سرعت مطالعه

اگر فکر می کنید که مطالعه زمان زیادی از شما می گیرد باید سرعت آن را بالا ببرید

مطالعه یکی از توانایی های عمیق انسانی است که امروزه توجه زیادی به آن نمی شود. ما انتظار داریم که همه چیز را سریع به دست بیاوریم اما اطلاعات جزء این انتظارات ما نیست. به همین دلیل است که مردم بیشتر به سمت اسکرول و گشت و گذار در وب می روند تا سمت مطالعه کتاب. طبق آمار به دست آمده حدود ۲۶ درصد جوانان آمریکایی در سال ۲۰۱۶ هیچ کتابی مطالعه نکرده اند.

وقتی بدون تفکر مطلبی را اسکرول می کنیم یادگیری ما به اندازه مطالعه نخواهد بود. کسانی که طرفدار مطالعه هستند وقتی غرق یک کتاب می شوند استرس و اضطراب کمتری را تجربه می کنند. مطالعه نباید روند آهسته داشته باشد. اگر فکر می کنید که مطالعه زمان زیادی از شما می گیرد باید سرعت آن را بالا ببرید.

تاریخ ارسال :  1396/7/30     نویسنده :   پیمان محمدرضایی
تعداد بار مشاهده :  233


 

کاربران جدید


Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/irsanatc/public_html/index1.php on line 613
REZA YEGAN
vesali
panam
saeedmozen
alimalva
Mohadese.1
mehdinasr4
R.KH
shayansear

کاربران آنلاین


Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/irsanatc/public_html/index1.php on line 629
REZA YEGAN
vesali
saeedmozen
alimalva
Mohadese.1
mehdinasr4
mehdihp
R.KH
shayansear

آمار بازدید ها

وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 13606
» بازدید دیروز: 15108
» افراد آنلاین این بخش: 142
» ورودی امروزازموتورهای جستجو: 4219
» ورودی دیروزازموتورهای جستجو: 5351
» بازدید کل: 9141688

مجوز تجارت الکترونیک

مجوز وزارت فرهنگ

logo-samandehi

راهای ارتباط باما

  • ایمیل: info@irsanat.com
  • : irsanat.com@gmail.com
  • کانال سایت: @irsanat
  • نلگرام پشتیبان: @digisanat
  • کانال فروشگاه: @irdigikala
  • تمــاس با ما