دانستنی های علمی
   بنام خـــداوند جان و خرد    تاریخ :1397/5/30     ساعت:   21:11:24

با ســــــــــلام وتشکر از بازدید شما


لطفا جهت مشاهده بهتر سایت از مرورگرهای گوگل کرم و فایرفاکس ابدیت شده استفاده نمائید

 
رنگ درمانی هم جسمی است و هم ذهنی

رنگ ها در هر فرهنگی سمبل مفاهیم خاصی هستند. رنگ قرمز تقریبا در تمام دنیا سمبل اشتیاق و خطر است، رنگ سفید در غرب سمبل پاکی و در خاور دور سمبل غم است. رنگ زرد سمبل ترس اما طلایی سمبل قدرت است.

بدن ما از ۷ چاکرا تشکیل شده است که هر کدام رنگ خاصی منحصر به خود دارند. در واقع نوسانات این چاکراها که تعیین کننده دستاوردهای معنوی هستند باعث جذب ما به رنگ های خاصی می شود.

اصول رنگ درمانی 

رنگ درمانی یا کروموتراپی تکنیکی است که از قدرت رنگ ها برای تنظیم ارتعاشات بدن و رساندن به طول موج دلخواه استفاده می کند. این تنظیم برای سالم و متعادل نگه داشتن جسم و ذهن مفید است. رنگ درمانی هم جسمی است و هم ذهنی و شامل قرار گرفتن در معرض مستقیم نور رنگی می شود.

بدن انسان از ۵ عنصر تشکیل شده است: خاک، آب، آتش، فلز و هوا. و هر کدام از این عناصر رنگ منحصر به خود را دارند. خاک سبز، هوا زرد و غیره…

طبق رنگ درمانی تمام عناصر از جمله اندام های بدن در فرکانس های منحصر به فردی ارتعاش دارند. وقتی یک شخص در سلامت به سر می برد فرکانس های او ثابت و متعادل است. اما وقتی یک شخص بیمار است نظم فرکانس ها مختل می شود. هر کدام از بیماری ها هم فرکانس های خاص جداگانه ای دارند. تغذیه مناسب و علم پزشکی قدرت تنظیم مجدد این فرکانس های ناسالم را دارند. و یکی از روش های پزشکی برای تنظیم فرکانس ها و درمان بیماری های جسمی و ذهنی رنگ درمانی است.

تاریخ ارسال :  1397/5/16     
تعداد بار مشاهده :  28مطالعات محققان دانشگاه زوریخ در سوئیس نشان می دهد ترکیب عوامل ژنتیکی و غیر ژنتیکی نه تنها بر عملکرد مغز، بلکه بر آناتومی مغز نیز تاثیر می گذارد. 

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، حدود 30 سال پیش، محققان بر این باور بودند که مغز انسان ویژگی های فردی اندکی دارد. ولی مطالعات اخیر نشان می دهد عوامل ژنتیکی و تجربه در مغز هر فرد اثراتی می گذارد و به همین دلیل ساختار مغز انسان ها مشابه نیست.

در این مطالعه 200 سالمند سالم به مدت دو سال مورد بررسی قرار گرفتند و در طول این مدت هریک سه بار اسکن مغزی شدند. محققان بیش از 450 ویژگی آناتومی مغز از قبیل حجم مغز، حجم ماده خاکستری و سفید و ضخامت کورتکس را بررسی کردند.

این مطالعه نشان داد برای مثال بازیکنان گلف، موسیقیدانان حرفه ای و برای مثال یک شطرنج باز حرفه ای، هریک ویژگی های مغزی منحصربفردی دارند که ناشی از ژنتیک و تجربیات فرد است.

این مطالعه همچنین نشان می دهد تجربیات کوتاه مدت نیز در تغییر ساختار مغز موثر است. برای مثال اگر بازوی دست راست فردی به مدت دو هفته ثابت نگه داشته شود، ضخامت کورتکس مغز در ناحیه ای که مسئول کنترل بازوست، کاهش می یابد.نتایج این مطالعه در نشریه Scientific Reports منتشر شده است.


تاریخ ارسال :  1397/4/25     
تعداد بار مشاهده :  45
دانشمندان یک سیستم فتوسنتز کاملاً جدید ساختند

خبر خوب برای آنهایی که از گرم شدن سریع سیاره مان نگران و مأیوس شده اند این است که با استفاده از مدیریت کردن گیاهان می توان به مبارزه با اثرات تغییرات آب و هوایی کمک کرد. دانشمندان دو راه برای ایجاد گیاهانی که برای تبدیل دی اکسید کربن به انرژی بهتر عمل می کنند، پیدا کرده اند. این روش ها می تواند به تولید سوخت های زیستی بهتر، مواد غذایی بیشتر و مقابله با تغییرات آب و هوایی و در نتیجه نجات جهان کمک کند. 

دو مطالعه که در مجله Science منتشر شده نشان می دهد با تقویت فرایندهایی که طی آنها گیاهان انرژی تولید می کنند -تثبیت کربن یا فتوسنتز می توان آینده بهتری را رقم زد. در یکی از این تحقیقات، دانشمندان می گویند که می خواهند کل فرآیند تثبیت کربن (فتوسنتز) که فرآیندی بسیار آهسته و کند است در چرخه ای جدید و سریع انجام شود. در مطالعه دیگر، محققان گیاهان را به گونه ای مهندسی کرده اند که بتوانند نور خورشید بیشتری را جذب کنند. این گیاهان تقویت شده تا 20 درصد بیشتر رشد می کنند، که همین ذخیره ای بزرگ برای تأمین مواد غذایی است.

مطالعه اول

تاریخ ارسال :  1397/4/13     
تعداد بار مشاهده :  55
دما، سنجش عینی و واقع گرایانه گرمی یا سردی یک شی است

مفهوم دما در علم

دما، سنجش عینی و واقع گرایانه گرمی یا سردی یک شیء است. دما را می توان با دماسنج یا گرماسنج اندازه گیری کرد. اینها وسایل معین کردن انرژی درونی موجود در داخل سیستم هستند. از آنجایی که انسان ها به سرعت گرما و سرما را حس می کنند، قابل درک است که دما جزو جنبه هایی از واقعیت باشد که ما درکی نسبی از آن داریم. در واقع، دما مفهومی است که در طیف گسترده ای از رشته های علمی بسیار تعیین کننده است.

اولین مواجهه بسیاری از ما با یک دماسنج به حوزه پزشکی برمی گردد. یعنی زمانی که یک پزشک (یا والدین مان) برای تشخیص دمای بدن مان به عنوان بخشی از تشخیص بیماری از دماسنج استفاده کردند.

گرما در مقابل دما

توجه داشته باشید که دما با گرما متفاوت است، هر چند که هر دو مفهوم به هم مرتبط اند. دما میزان انرژی داخل سیستم است، در حالی که گرما سنجش این است که انرژی چگونه از یک سیستم (یا جسم) به سیستم یا جسم دیگری منتقل می شود.

گرما دست کم برای گازها و مایعات تقریباً به وسیله نظریه جنبشی توصیف می شود. وقتی گرمای بیشتری به وسیله یک ماده جذب می شود، اتم های درون ماده شروع می کنند به این که سریع تر حرکت کنند و در نتیجه افزایش دمای بیشتری رخ می دهد. البته درمورد جامدات قضیه کمی پیچیده تر است، اما ایده اصلی همان است.

مقیاس های دما


دما سنج رطوبت سنج دیجیتال مدل TEM 187

 

دماسنج USB دما مدل 98581 

دماسنج میله ای (دماسنج مواد غذایی) مدل TEM303
ترمو متر دو کاناله مدل TES-1306

تب سنج لیزری مدل 8877
فلوی باد ،دما و رطوبت سنج هوا مدل 98652

دماسنج pt100 ،حرارت سنج pt100تاریخ ارسال :  1397/4/07     
تعداد بار مشاهده :  49محققین بین المللی حین مرور پژوهشی بر روی اهلی کردن، متوجه چیزی عجیب در DNA سگ های امروزی شده اند. آن ها دریافته اند که در برخی از جایگاه‌ها، این DNA ، با DNA سگ های باستانی منطبق نیست. این محققان در آزمایشگاه دکتر جفری کید، در حال تلاش برای درک ژنوم سگ هستند تا به شماری از سوالات در زمینه بیولوژی ژنوم، تکامل و بیماری‌ها، پاسخ دهند. 

به گزارش ایسنا و به نقل از BMC Biology، دکتر آماندا پندلتون، پژوهشگر فوق دکتری در دپارتمان ژنتیک انسانی Michigan Medicine توضیح می دهد: «ما خودمان را متقاعد کردیم که پژوهش‌های پیشین ژن‌هایی را کشف کرده‌اند که با سگ بودن ارتباطی ندارد بلکه مربوط به سگ اصلاح شده است.»

وی ادامه داد: «سگ های اصلاح شده، که اغلب حدود 300 سال پیش به وج ود آمدند، به طور کامل منعکس کننده تنوع ژنتیکی سگ ها در سراسر جهان نیستند. سه چهارم سگ های جهان که ولگرد نامیده می‌شوند، در اطراف جوامع انسانی پرسه می زنند و به دنبال غذا می‌گردند. این‌ سگ‌ها می‌توانند آزادانه جفت گیری کنند.»

برای داشتن تصویری کامل تر از تغییرات ژنتیکی موثر در تکامل سگ ها، تیم پژوهشی فوق 43 سگ ولگرد از مکان هایی مانند هند، پرتغال و ویتنام را مورد بررسی قرار داد.

تاریخ ارسال :  1397/4/07     
تعداد بار مشاهده :  42


 

کاربران جدید

akbarjkh
alikay
maryamgoli
Milad.dh
faramarz
rezam95
yakamuz137
Bargahi
discipline

کاربران آنلاین

maryamgoli
faramarz
rezam95
yakamuz137
Bargahi
discipline
Majiid44
AhmadMalek
roohola ba

آمار بازدید ها

وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 12510
» بازدید دیروز: 11335
» افراد آنلاین این بخش: 112
» ورودی امروزازموتورهای جستجو: 1240
» ورودی دیروزازموتورهای جستجو: 1324
» بازدید کل: 9620254

مجوز تجارت الکترونیک

مجوز وزارت فرهنگ

logo-samandehi

راهای ارتباط باما

  • ایمیل: info AT irsanat.com
  • : irsanat.com AT gmail.com
  • کانال سایت: @irsanat
  • نلگرام پشتیبان: @digisanat
  • کانال فروشگاه: @irdigikala
  • تمــاس با ما